فرش وزرا - شرکت پارس مرینوس

شرکت فرش پارس مرینوس

شرکت بهباف کاشان تحت مدیریت اقای ابوالفضل زرکار در سال 1993 با هدف تولید فرشهای ماشینی تاسیس و با 5 دستگاه شروع به فعالیت نمود.با گذر زمان و با ارتقا دستگاه ها به دستگاه های معتبر واندویل بلژیک از تعداد دستگاه ها کاسته و به راندمان ان اضافه شد همچنین با توجه به گرایش بازار به فرش های ظریف و دستباف گونه فاز جدید این شرکت با نام پارس مرینوس در سال 2003 به مدیریت اقای مسعود زرکار شروع به کار نمود.

در حال حاضر شرکت بهباف و پارس مرینوس با سه دستگاه فرش 700 شانه و 1000 شانه و یک دستگاه فرش 1200 شانه با برند فرش وزرا تحت استاندارد ملی در حال تولید می باشد.

مشخصات فنی محصولات ما به شرح زیر است :

700 شانه ، تراکم 2550 ، 8 رنگ ، 100% اکرلیک ، 11 lمیلی متر خاب ،دستباف گونه

1000 شانه ، تراکم 3000 ، 8 رنگ ، بامبو و اکرولیک، 6 میلی متر خاب ،هایبالک 

1200 شانه ، تراکم 3600 ، 8 رنگ ، 100% اکرلیک ، 6 میلی متر خاب ،اخرین تکنولوژی فرش ماشینی در دنیا

لازم به ذکر است که دستگاه 1200 شانه ،اخرین تکنولوژی مربوط به فرش ماشینی می باشد و بیشترین نزدیکی را به فرش دستبافت  دارد.از طرفی به دلیل هزینه بر بودن و نیاز به سرمایه بالا تعداد انگشت شماری از کارخانه های فرش ماشینی اقدام به تهیه این ماشین نموده اند بنابراین کالایی لوکس ،پرطرفدار با مزیت رقابتی بالا محسوب می گردد.

توان و پتانسیل تولید ماهانه هر دستگاه برای هر فرش به قرار زیر می باشد:

فرش 700  شانه : 11،800 متر مربع

فرش 1000 شانه :  8.640    متر مربع

فرش 1200 شانه : 8،400 متر مربع

ضمنا به منظور حضور در بازارهای منطقه و برند سازی در فرهنگ تجاری ملل دیگر چشم انداز تولید ما مقدار  20,000 متر در ماه میباشد.

فرش وزرا کاشان طی دو سال گذشته واحد صادرات خود را بازگشایی نموده است و علی الرغم دو سال رکود بازار خصوصا در حوزه فرش ماشینی موفق شده ایم به کشورهای بحرین ، قطر و کویت صادرات فرش داشته باشیم.در این راستا و برای جذب مشتری و مزیت رقابتی اقدام به تولید فرش با عرض 4 متر و با رنگ زمینه و یا طرح دلخواه مشتریان نیز نموده اییم که تمام قومیت و یا سلیقه های متفاوت را پوشش دهد و توجه بازار بین المللی را جلب کند.لذا از سلیقه های متفاوت با توجه به درک عمیق از پتانسیل خود استقبال می کنیم.

در بخش تامین کالای مورد نیاز بازار به دلیل فروش فرش داخل کشور به صورت فصلی است که تا سه ماه اخر سال به اوج می رسد.به طوریکه متوسط فروش به صورت سه ماهه اول سال حدود 3/1 تولید سه ماهه دوم و سوم سال حدود 3/2 و سه ماهه اخر سال تمامی فرش بافته شده در این مدت به فروش داخل می رسد.

با توجه به جدول فوق شرکت ما همواره امادگی خود را برای سه ماه اخر سال حفظ نموده و انبار شرکت را اماده این بازار نگه می دارد بطوریکه به طور متوسط همواره در حدود  18,000متر از انواع طرح های خصوصا طرح های پرفروش در انبار ما ذخیره می گردد.و از طرفی بهترین زمان برای بازاریابی و همکاری و ثبت سفارش و تامین با شرکت های خارجی شش ماه اول سال می باشد.که فارغ از هرگونه فشار حجم سفارشات محلی داخلی ( Local markets   (به بررسی  سفارشات و امور قراردادها و اماده سازی تقاضای مشتریان بپردازیم.

با توجه به اینکه مصرف فرش نسبت به فرهنگ وآداب جوامع مختلف متفاوت میباشد  کلیه ی محصولات با سفارش خریدار تولید می گردد و همچنین سیاست مجموعه و با نظر به لغو تحریم ها ، بهترین مسیر جهت مبادلات سیستم سوئیفت و گشایش LC  و ضمانتنامه های بانکی معتبر و دارای ارزش حقیقی و حقوقی می باشد که اطمینانی دوطرفه برای خریدار و فروشنده ایجاد می نماید.

امید است در راستای معرفی فرش ایران، برون از مرزهای این کشور گامی سازنده برداریم.